2014-11-05
Akcja NIE dla czadu - Siemianowice Śląskie
W dniu 4 listopada 2014 w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich odbyła się konferencja "Bezpieczny dom" w ramach programu "NIE dla czadu" pod patronatem Prezydenta Miasta Jacka Guzego. Wśród tematów poruszanych na konferencji znalazły się: program ograniczenia liczby pożarów, informacja na temat stanu bezpieczeństwa pożarowego w domach i mieszkaniach, prezentacja o zagrożeniach dymem i czadem, omówienie medycznych aspektów zatrucia czadem i dymem oraz propozycje techniczne zabezpieczenia mieszkań i budynków.

Co roku w całym kraju czad zabija nawet kilkaset osób. Jest wyjątkowo niebezpieczny, bo bezwonny i niewidoczny. Tlenek węgla uśmierca najczęściej w sezonie grzewczym. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni w województwie śląskim śmiertelnie zatruły się nim dwie osoby. Żeby zapobiec kolejnym tragediom, w wielu miastach ruszyła akcja instalowania czujników czadu.


(UWAGA! Do obejrzenia tego filmu wideo potrzebny jest odtwarzacz Adobe Flash Player. Pobierz go z witryny http://get.adobe.com/pl/flashplayer/ )